Jacquelina

Slavin van plantage Driesveld

Jacquelina
Auteurs Aspha Bijnaar , Ineke Mok , Dineke Stam , Kae Solo (Ill.)
ISBN 9789460221095
Taal Nederlands
Bindwijze Hardcover
Pagina's 32 pagina's
Verschenen 2010
Prijs € 9.95

Lees beschrijving

Bestel Jacquelina'

  • Print deze pagina
  • Stuur door via e-mail

Beschrijving

Paramaribo, 1829 - 1830

Jacquelina is met haar vijftien jaar een mooie meid om te zien. Ze is dolverliefd op Kwasi, maar ze voelt zich rot omdat ze hem niet mag ontmoeten. Jacquelina is huisslavin op een plantage in Suriname. Ze is in de macht van haar meester, de oude slavenhouder Van Halm, die
haar voor zichzelf wil.
Het leven van een slavin gaat niet over rozen: aldoor hard werken en gehoorzamen aan de strenge regels van de baas. De jaloerse Van Halm geeft haar straf op straf als ze Kwasi wil zien. Jacquelina ziet maar één uitweg om aan zijn wreedheid te ontsnappen. Dus… op een zonnige dag in 1829 wandelt ze de apotheek van meneer Goudman binnen. Hoe zal dat aflopen?

Jacquelina was een echte slavin en haar verhaal is echt gebeurd. Voor het eerst in Nederland verschijnt zo’n geschiedenis in stripvorm. Dat maakt Jacquelina. Slavin van plantage Driesveld uniek!

1 juli 2010: Pers-presentatie Oosterpark Amsterdam tijdens Ninsee-herdenking
23 augustus 2010: Presentatie tijdens Unescodag

Bestel


Heeft u nog vragen, neemt u dan contact met ons op.

Tel: +31 (0)20 568 8272 of e-mail: publishers@kit.nl


Terug naar boven

Koninklijk Instituut voor de Tropen